Anglia

Anglia położona na Wyspach Brytyjskich, od Europy Kontynentalnej oddzielona jest Kanałem La Manche. Graniczy ze Szkocją na północy, z Walią na zachodzie, z Irlandią granicę wyznacza Morze Irlandzkie.

To kraina, która nie zawiedzie nas pod względem różnorodności turystycznej; część południowa jest głównie nizinna a północ charakteryzują tereny wyżynne i górskie. Anglia będąca jednym z największych mocarstw, w przeszłości była światowym imperium, którego dziedzictwo możemy podziwiać na terenie całego kraju. Niezaprzeczalnymi atrakcjami turystycznymi są miasta takie jak Londyn, Canterbury, Manchester, Liverpool, York, jak i miasta znane na całym świecie jako kolebka historyczna uniwersytetów europejskich: Oxford i Cambridge.

Anglia to niewątpliwie kraina historyczna, oferująca turystom niezapomnianą przygodę. Do atrakcji jedynej w swoim rodzaju należy zwiedzanie kompleksu Stonehenge, budowli która do tej pory pozostaje mistyczną zagadką. Poprzez tereny tego kraju został poprowadzony słynny Wał Hadriana wybudowany przez Rzymian w celach fortyfikacyjnych. Kolejnym śladem bytności Rzymian na tych terenach jest miasto Bath z tłumnie odwiedzanymi rzymskimi łaźniami. Oprócz atrakcji architektonicznych, miejscem obowiązkowym na liście do zwiedzania jest klimatyczne miasteczko Stratford-upon-Avon, miejsce narodzin Wiliama Szekspira.

Anglia oferuje nam również przepiękne tereny przyrodnicze. Niewątpliwym widowiskiem natury są białe klify, które można podziwiać płynąc promem do Dover. Kornwalia, oprócz linii brzegowej, oferuje nam przepiękne wrzosowiska i dzikie tereny. Na północy w regionie Kumbrii należy dotrzeć do perełki przyrodniczej Anglii: Lake District, kompleksu jezior położonych w górach w przepięknym, malowniczym terenie. Dla miłośników morza również doskonała wiadomość: średnia szerokość wyspy to 300 km, dlatego też w Anglii zawsze jest blisko nad morze!


Promy do Anglii

Anglia


Przewodniki turystyczne

Rezerwacja telefoniczna
Tel.: 570 006 336

Rezerwacja telefoniczna
pn-pt: 8:00-17:00,
so: 9:00-13:00

Rezerwacja biletów promowych / InformacjaTelefon: 570 006 336

Góra