Dania

Dania położona jest na Półwyspie Skandynawskim, w północnej części Europy. Graniczy ze Szwecją poprzez cieśninę Sund a z Niemcami granica biegnie w poprzek Półwyspu Jutlandzkiego. Jest to kraj nizinny z niewielkimi wzniesieniami, najwyższy szczyt ma tylko wys. 170 m n.p.m. i nosi nazwę Mollehoj.

Za to najdalsza odległość do morza w tym kraju wynosi niewiele ponad 52 km, dlatego gdziekolwiek w Danii się udamy, zawsze będziemy blisko morza i przepięknych piaszczystych plaż.

W skład Królestwa Danii wchodzą także autonomiczne terytoria zależne. Są to Grenlandia, której nazwa oznacza "zielony kraj", choć naprawdę jest on w 80% pokryty lądolodem oraz Wyspy Owcze położone na Morzu Norweskim, które są archipelagiem prawie 20 wysp wulkanicznych.

Dania

Dania zachwyca swoim położeniem i sielskim klimatem. W większości usytuowana jest na Półwyspie Jutlandzkim a pozostała część na kilkuset wyspach, z których tylko nie cała setka jest zamieszkana. Taka niesamowita przyroda pozbawiona ludzkiej ingerencji musi być niezapomnianym przeżyciem. Dania to wiodący kraj w dziedzinie ochrony przyrody, to tutaj założono pierwsze Ministerstwo Ochrony Środowiska w 1971 roku. Dania jest nie tylko piękna, sprawia też wrażenie harmonijnej i interesującej krainy, zapewniającej doskonały wypoczynek. Dania to piękne klify, wrzosowiska, malownicze wioski i tętniąca życiem Kopenhaga z całą paletą atrakcji!

W Danii na próżno szukać architektonicznego chaosu, to kraj designu na wysokim poziomie, ładu i porządku. Domy są niskie, przeważa budownictwo jednorodzinne, wokół którego roztacza się zadbany, skoszony trawnik. Duńczycy bardzo dbają o czystość. Harmonia otoczenia przekłada się na harmonię samych Duńczyków. Duński design to światowa jakość realizowana pod hasłem estetyki i funkcjonalności, którą widać na każdym kroku.

Duńczycy kochają rowery! Jest to podstawowy środek lokomocji w tym kraju; na rowerze jeździ każdy niezależnie od wieku czy stanowiska. Jest to kraj, który sprzyja rowerzystom zapewniając bezpieczne trasy rowerowe w miastach oraz przepiękne ścieżki rowerowe umożliwiające zwiedzanie przyrody z perspektywy roweru. Miejscem ukochanym przez rowerzystów jest wyspa Bornholm.

Za produkt narodowy należy uznać LEGO, którego nazwa pochodzi od skrótu zwrotu "leg godt" co znaczy "baw się dobrze". Ta nazwa to mentalność narodu w pigułce!

W 2016 Dania została uznana za najszczęśliwsze miejsce na świecie według Światowego Raportu Szczęścia. W końcu w Danii króluje styl bycia określany słowem "hygge", które raczej jest stanem umysłu oznaczającym właśnie szczęście, swoistą błogość czy brak pośpiechu, czyli wszystko to, co wprawia człowieka w dobry nastrój!


Promy do Danii

Dania


Przewodniki turystyczne

Rezerwacja telefoniczna
Tel.: 570 006 336

Rezerwacja telefoniczna
pn-pt: 8:00-17:00,
so: 9:00-13:00

Rezerwacja biletów promowych / InformacjaTelefon: 570 006 336

Góra