Eurotunnel

Eurotunnel plc. to brytyjsko - francuskie prywatne konsorcjum, które wybudowało i obsługuje tunel pod kanałem La Manche łączący francuską miejscowość Calais z miastem Folkestone w Wielkiej Brytanii. Eurotunnel jest szczytowym osiągnięciem nowoczesnej technologii: zbudowany z trzech osobnych tuneli (2 przewozowe i 1 awaryjny) 40 m pod dnem kanału La Manche, długość każdej nitki wynosi 50 km. Jest to najszybszy sposób podróżowania pomiędzy Francją i Wielką Brytanią: czas przejazdu pociągiem wynosi tylko 35 minut, gdyż pociągi rozwijają prędkość 160 km/h. Ruch kolejowy odbywa się w systemie wahadłowym, pociągi przewożą samochody osobowe, ciężarowe i autokary wraz z ich pasażerami.

Eurotunnel gwarantuje sprawdzone i niezawodne środki bezpieczeństwa oraz zapewnia szybkie i wygodne dotarcie do wybranego punktu Europy. Pociągi kursują pomiędzy głównymi terminalami tj. Calais i Folkestone, ale także z terminali dodatkowych w Londynie Paryżu i Brukseli.

Bilety na przejazdy Eurotunnel, dostępne w naszym systemie rezerwacji On-Line.

Połączenia

Pociągi kursują co 30 minut w ciągu dnia, w nocy co 2 godziny.

Na przeprawy przez Eurotunnel obowiązują następujące rodzaje biletów:

  • bilety pasażerskie - dla osób podróżujących samochodami osobowymi
  • bilety cargo - przewóz towarów lub świadczenie usług osobom trzecim, pod tą grupę zaliczane są również samochody typu van i mini busy

Główne terminale znajdują się w Calais po stronie francuskiej i w Folkestone w Wielkiej Brytanii. Pociągi kursujące pomiędzy Londynem a Paryżem i Brukselą mają swoje terminale w centrum miast. I tak w Londynie jest to terminal "St Pancras Station", w Paryżu "Gare du Nord" a w Brukseli terminal o nazwie "Bruxelles - Midi" zwany czasem "Zuid".

Bilety na przeprawy przez Eurotunnel oraz wszelkie potrzebne informacje dostępne w naszym systemie rezerwacji.

Informacje praktyczne

Ważne: ze względów bezpieczeństwa Eurotunnel nie przewozi samochodów z instalacją gazową!

Po dotarciu do terminalu należy wybrać odpowiedni pas do odprawy celnej, ruch samochodowy oddzielany jest od autokarowego. Karta pokładowa wydawana jest przy odprawie biletowej. Ruchem oraz przydziałem miejsc zajmują się pracownicy Eurotunnelu, którzy skierują Państwa w odpowiednie miejsce. Kierowca musi samodzielnie wjechać na platformę pociągu w wyznaczone przez obsługę miejsce, otworzyć okno i zaciągnąć hamulec ręczny.

Eurotunnel świadczy usługi przewożenia zwierząt domowych. Zwierzęta muszą mieć wystawiony ważny paszport UE oraz wymagane badania i szczepienia. Dodatkowe informacje o przewozie zwierząt do Wielkiej Brytanii można uzyskać na defra.gov.uk

Informacje potrzebne do rezerwacji

Wymagane dane:

  • termin i godzina przeprawy
  • imię i nazwisko kierowcy, w przypadku grupy nazwę grupy
  • rodzaj taryfy (np. w jedną, w 2 strony)
  • telefon kontaktowy
  • markę, model i nr rejestracyjny pojazdu

Do odprawy należy przybyć najpóźniej na 40 minut przed wyznaczoną godziną odjazdu.

Dojazd / adresy terminali promowych

Wielka Brytania

Folkestone (Kent)

Przejazd z Folkestone do Calais

Do terminalu w Folkestone - dojazd z Londynu autostradą M20 wg znaków "Channel Tunnel", następnie należy skierować się w zjazd 11A.

Wyjazd z Eurotunnelu w Calais.

Po ukończeniu podróży pod kanałem La Manche samochody zjeżdżają z platformy pociągu wg wcześniejszego porządku i wyjeżdżają bezpośrednio na autostradę A18.

Obowiązuje ruch prawostronny!

Francja

Calais (Coqueless Cedex)

Przejazd z Calais do Folkestone

Dojazd do terminalu w Calais - Coquelles prowadzi autostradą A16, na której kierować się oznaczeniami "Tunnel sous la Manche". Do terminalu prowadzi zjazd 13.

Wyjazd z Eurotunnelu w Folkestone.

Po przejechaniu pod kanałem La Manche samochody zjeżdżają z platformy pociągu wg wcześniejszego porządku i wyjeżdżają bezpośrednio na autostradę M20.

Obowiązuje ruch lewostronny!


Wstecz

Logo Eurotunnel

Trasa Eurotunnel

Telefon Retravel.pl

Rezerwacja telefoniczna
Tel.: 570 006 336

Rezerwacja telefoniczna
pn-pt: 8:00-17:00,
so: 9:00-13:00

Rezerwacja biletów promowych / InformacjaTelefon: 570 006 336

Góra