Korsyka: promy

Przeprawy promowe na Korsykę, Sardynię czy Elbę coraz częściej stają się alternatywą dla pasażerów chcących rozpocząć niezapomniane wakacje już na promie. Prawie do trzydziestu przepraw dziennie pomiędzy stałym lądem a Korsyką umożliwia podróż o każdej porze dnia z dowolnie wybranego portu.

Korsyka


Najbardziej popularnym kierunkiem jest Livorno-Bastia. Z portu w Livorno statki wypływają trzy razy dziennie, rano, w południe oraz popołudniu a rejs trwa tylko cztery godziny. Dla pasażerów podróżujących z różnych zakątków świata, została przygotowana specjalna usługa Nautel. W przypadku przybycia do Livorno na dzień przed rejsem na Korsykę, po wykupieniu usługi, można spędzić noc na pokładzie promu płynącego na wyspę następnego dnia rano. Na pokładach restauracje i bary są gotowe na przyjęcie pasażerów.

Korsyka: Bonifacio


Trasa z Nicei do Bastii obsługiwana jest regularnie przez prom Mega Express, który na swój pokład może zabrać do 2100 pasażerów oraz 650 pojazdów. Dla pasażerów chcących wypocząć podczas podróży przygotowano około 370 kabin. Ponadto goście do swojej dyspozycji mają restauracje a la carte, kawiarnię, pizzerię, spagetterię, bufet, basen, bar, sklepy czy miejsce z grami video.

Z portu w Toulon pasażerowie mogą dostać się to takich portów jak Bastia, Ajaccio, Porto Vecchio czy Ile Rousse. Toulon jest portem z bezpośrednim dostępem do autostrady i znajduje się zaledwie 35 minut od Marsylii. Kolejny port, w Nicei znajduje się w centrum miasta, można do niego dotrzeć autostradą A8. Stąd statki zabierają pasażerów do cesarskiego miasta Ajaccio, do Porto Veccchio słynącego z przepięknych plaż, czy do Ile Rousse w sercu Balagne. Z najpopularniejszego portu w Livorno, promy prócz Bastii dopływają również do Ile Rousse. Statki kursują w sezonie letnim, trzy raz w tygodniu, w rejsach nocnych.

Korsyka: morze


Pasażerowie chcący spędzić wakacje na Sardynii, mają możliwość wypłynięcia z trzech portów. Pierwszy z nich w Toulon, oferuje rejsy do zatoki Porto Conte w pobliżu Alghero, jednego z najpiękniejszych sardyńskich miast. Zatoka słynie z jaskini Cap Caccia oraz przepięknych plaż Argentiera czy Cape Stintino. W regionie Porto Conte można zobaczyć archeologiczne pozostałości rzymskiego miasta i jednego z najpiękniejszych rzymskich kościołów w tym regionie. Kolejny port, w Nicei zabiera na swoich promach pasażerów do Golfo Aranci. Północno-wschodnia część wyspy przyciąga słynnymi nadmorskimi kurortami: wyspami Maddalena, Porto Cervo i Costa Smeralda. Do tego samego portu, Golfo Aranci, wypływają również statki z Livorno. W okresie letnim, od maja do września, są to dwa rejsy dziennie.

Na wyspę Elba można się przeprawić szybkim promem z Piombino do Portoferraio. Podróż trwa zaledwie 40 minut a częstotliwość wypłynięć to nawet do 7 dziennie. Ponadto od czerwca do września istnieje możliwość przeprawy z Bastii na Elbę w każdy czwartek i piątek.


Promy na Korsykę

Większość promów pływających na Korsykę, Sardynię czy Elbę oferuje komfortowe kabiny 2 lub 4-osobowe z pojedynczymi łóżkami, 2-osobowe z podwójnymi łóżkami, a także luksusowe apartamenty z widokiem na morze. Bary, restauracje samoobsługowe oraz a la carte posiadają szeroką ofertę posiłków. Najmłodsi pasażerowie mają do swojej dyspozycji pokoje zabaw dla dzieci. Na większości promów, na pokładzie zewnętrznym znajduje się odkryty basen. Przed dalszą podróżą pasażerowie mogą zaopatrzyć się w różne produkty w sklepach. Na pokładzie Mega Smeralda pasażerowie mogą zrelaksować się w strefie spa z basenami czy sesjami masażu.

Na pokłady statków pasażerowie mogą zabierać swoich pupilów. Koty i inne małe zwierzęta muszą być trzymane w klatkach podczas przeprawy, a ich przejazdy muszą być zarezerwowane. Psy mogą towarzyszyć właścicielom w specjalnie przystosowanych kabinach oraz we wszystkich miejscach publicznych za wyjątkiem restauracji. Zabrania się pozostawiania zwierząt w samochodzie podczas rejsu. Nie można również zostawiać zwierząt samych w kabinach. W miejscach publicznych psy muszą być trzymane na smyczy, jeśli są agresywne należy również założyć kaganiec. Pupile muszą posiadać europejski paszport ze wszystkimi szczepieniami, identyfikację elektroniczną lub czytelny tatuaż, aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie oraz być poddane kwarantannie na 15 tygodni przed rejsem.

Na wszystkich trasach ceny biletów są elastyczne. Wcześniejsza rezerwacja biletów promowych umożliwia uzyskanie niższej ceny oraz gwarancję wolnych miejsc na promie czy w kabinach.

Obsługujemy połączenia promowe na Korsykę.

Aktualne rozkłady rejsów:

Korsyka przewodnik


Przewodniki turystyczne

Rezerwacja telefoniczna
Tel.: 570 006 336

Rezerwacja telefoniczna
pn-pt: 8:00-17:00,
so: 9:00-13:00

Rezerwacja biletów promowych / InformacjaTelefon: 570 006 336

Góra