Korsyka przewodnik

Co warto zobaczyć na Korsyce, jak dojechać gdzie kupić tani bilet na prom. Najciekawsze atrakcje i opis miast na Korsyce. Poznaj uroki wyspy. Korsyka, położona na zachód od Półwyspu Włoskiego oraz na południowy wschód od kontynentu francuskiego, jest jednym z osiemnastu regionów Francji. Leżącą na Morzu Śródziemnym wyspę od południa od Sardynii dzieli Cieśnina Bonifacio.

Korsyka przewodnik

Ta czwarta co do wielkości na Morzu Śródziemnym wyspa, zaraz po Sycylii, Sardynii i Cyprze przyciąga co roku wielu turystów. Klimat, góry, wybrzeża oraz mała ingerencja człowieka w przyrodę sprawiają, że każdy znajdzie na Korsyce coś dla siebie. Letnie miesiące polecane są dla osób, które planują spędzić urlop na plażowaniu. Wiosna oraz jesień to idealna pora dla turystyki aktywnej.

Korsyka na sportowo

Fani sportów wodnych spędzą na wyspie niezapomniane wakacje. Od kilku lat coraz popularniejszy na Korsyce jest kanioning. Wszystko dzięki sześćdziesięciu zapierającym dech w piersiach kanionom oraz rwącym górskim rzekom. Równie popularne na wyspie jest żeglarstwo, windsurfing, kanoe i kajaki oraz rafting. Nie można zapomnieć oczywiście o nurkowaniu. Znajdziemy tutaj wiele atrakcyjnych miejsc, m.in. Zatokę Lwa, Calvi czy Algajola.

Miłośnicy rowerów górskich znajdą tutaj wiele ciekawych tras o stopniach trudności przystosowanych do indywidualnych oczekiwań. Nie trzeba na wakacje zabierać swojego roweru, na wyspie znajdziemy wiele wypożyczalni.

W 2013 r. na Korsyce odbyły się pierwsze trzy etapy setnego Tour de France, który przejechał przez wyspę po raz pierwszy w 110-letniej historii imprezy.

Trekking w Górach Korsyki dla każdego

Dla osób szukających wyzwań oraz pragnących spędzić wakacje aktywnie idealny będzie szlak GR20 łączący wyspę z północy na południe. Jest to najtrudniejszy szlak w Europie, o długości 220 kilometrów, dlatego należy odpowiednio się przygotować przed jego rozpoczęciem. Trasa biegnie przez najpiękniejsze, ale również miejscami niedostępne tereny wyspy. Ponieważ na trasie znajdują się schroniska z ograniczoną liczbą miejsc noclegowych, uczestnicy często muszą nocować w namiotach. Ważne jest również zaopatrzenie się w odpowiednie ilości pożywienia oraz wody. Jeśli będzie się podróżowało przez 7 godzin dziennie, pokonanie szlaku zajmie 14-16 dni.

Obsługujemy połączenia promowe na Korsykę.

Aktualne rozkłady rejsów:

Promy Korsyka

Korsyka przewodnik


Przewodniki turystyczne

Rezerwacja telefoniczna
Tel.: 570 006 336

Rezerwacja telefoniczna
pn-pt: 8:00-17:00,
so: 9:00-13:00

Rezerwacja biletów promowych / InformacjaTelefon: 570 006 336

Góra