Mostem do Kopenhagi

Jak się dostać promem do Kopenhagi?

Rejsy promowe do Kopenhagi z Polski możliwe są jedynie w opcji połączenia łączonego. Najdogodniejszym połączeniem z Polski jest prom ze Świnoujścia do Ystad + przejazd mostem Oresund. Promy na tej trasie pływają 4 razy dziennie, przez co ma problemu z dopasowaniem rejsu do potrzeb pasażera.

Bilet promowy zawiera w cenie przejazd przez Most Oresund - dotyczy to osób zmotoryzowanych jak i pieszych. Aby móc skorzystać z pakietu należy zakupić bilet na trasę Świnoujście-Kopenhaga via Ystad.

W przypadku błędnie dokonanej rezerwacji konieczna będzie dopłata do biletu uprawniającego przejazd przez Most Oresund. Jego koszt dla samochodu osobowego to ok. 50 Euro.

Przejazd dla osób zmotoryzowanych

Przeprawa mostowa zaczyna się w Malmo a wyjazd jest w Kopenhadze. Sam most ma długość ok. 8 km ale w skład przeprawy wchodzi także tunel tak więc całkowita długość to ok. 16 km. Odległość z Ystad do Malmo i dalej do Kopenhagi to łącznie ok. 100 km i całość przejazdu zajmuje ok. 1,5h.

Na przejazd mostem otrzymuje się bilet wraz z numerem który należy pokazać przy wjeździe na przeprawę. Bilet na most ważny jest rok od daty wystawienia. Nie ma możliwości odsprzedaży numeru bądź ubiegania się o zwrot w przypadku niewykorzystania.

Przejazd dla osób pieszych

Pasażerowi piesi w cenie biletu promowego otrzymują bilet na przejazd autobusem numer 866. Aby taki bilet otrzymać należy podczas składania rezerwacji wybrać trasę przejazdu Świnoujście-Kopenhaga via Ystad.

Autobus odjeżdża z przystanku przy Bornholmsterminalen z terminala w Ystad codziennie o godzinie 08:05. Numer biletu należy pokazać kierowcy przy wsiadaniu.

W przypadku trasy z Kopenhagi autobus numer 866 odjeżdża z przystanku przy Dworcu Głównym (Hotel Plaza). Rozkład autobusu powrotnego jest o wiele bardziej rozbudowany i zmieniają się godziny odjazdu. Należy zawsze wcześniej dopytać o możliwość przejazdu. Informacje o rozkładzie autobusu lub godzina wyjazdu powinna być podana na bilecie promowym.

W przypadku braku możliwości skorzystania z przejazdu autobusem można przejechać do Ystad pociągiem. Bilet na autobus jest bezzwrotny!

Obsługujemy wszystkie dostępne połączenia promowe do Kopenhagi.

Aktualne rozkłady rejsów:

Mostem do Kopenhagi


Przewodniki turystyczne

Rezerwacja telefoniczna
Tel.: 570 006 336

Rezerwacja telefoniczna
pn-pt: 8:00-17:00,
so: 9:00-13:00

Rezerwacja biletów promowych / InformacjaTelefon: 570 006 336

Góra