Zwierzęta, pies na pokładzie promu

Coraz więcej pasażerów decyduje się na podróż promem ze swoim pupilem. Aby wyjść na przeciw oczekiwaniom pasażerów wielu armatorów w swojej ofercie umożliwia przewóz zwierząt domowych.

Wybierając się w podróż promem z psem czy z kotem należy spełnić kilka warunków. Zwierzę musi posiadać ważny Paszport Unii Europejskiej. Nasz pupil musi być oznakowany microchipem. Microchip musi spełniać normy ISO 11784 lub załącznika A do norm ISO 11785. Bardzo ważne jest posiadanie aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie. Zwierzęta, ktore nie posiadają ważnych dokumentów badź szczepień nie zostaną wpuszczone na prom. Przed rozpoczęciem planowania podróży najlepiej udać się do wetarynarza w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących dokumentacji czy kwarantanny jaką musi odbyć zwierzak.

Pies na promie

Jeśli chodzi o sam przewóz zwierząt na promie, amratorzy rozróżniają dwa sposoby.

  • Pierwszy z nich to przewóz zwierząt w specjalnie przystosowanych kabinach. Pasażerowie prócz biletu dla psa czy kota zobowiązani są zarezerwować całą kabinę do przewozu zwierząt. Kabiny takie różnią się od tych zwykłych jedynie podłogą, na której zamiast wykładziny położone jest linoleum, które można łatwo posprzatać. W jednej kabinie dopuszcza się przewóz maksymalnie 2 zwierząt. Jeśli planujemy podróż ze zwierzęciem warto zarezerwować bilet dużo wcześniej, ponieważ na promach jest ograniczona ilość kabin specjalnych. Zwłaszcza przed świętami czy w okresie wzmożonego ruchu bardzo ciężko jest zarezerwować kabinę specjalną.
  • Innym sposobem na przewóz zwierząt jaki stosują armatorzy jest pozostawienie pupila w specjalnym hotelu. W tym przypadku możemy wybrać dwie opcje.
    • Pierwsza z nich to pozostawienie psa w samochodzie podczas rejsu. Pokład samochodowy otwierany jest klika razy podczas podróży. W tym czasie można zajrzeć do zwierzęcia lub wyprowadzić go na chwilę na zewnątrz. Nie jest to bardzo popularny sposób podróży.
    • Pasażerowie najczęściej decydują się na rezerwację miejsca w hotelu. Hotel dla zwierząt to zamknięte pomieszczenie na pokładzie zewnętrznym. Znadują się w nim klatki w trzech różnych rozmiarach, miski z wodą, piaskownica oraz wybieg. Właściciel, który wcześniej zarezerwuje miejsce dla swojego pupila w hotelu otrzymuje specjalną kartę, która upoważnia do wejścia w każdej chwili bez konieczności kontaktu z załogą. Warto dodać, że ilość klatek jest ograniczona.

Wszyscy armatorzy podchodzą bardzo restrykcyjnie do regulaminu przewozu zwierząt na pokladach statków. Pasażer, który będzie próbował "przemycić" na pokład zwierzę, będzie musiał zaplacić za podwójny bilet dla pupila a nawet może zostać niewpuszczony na statek. Ponadto jeśli pasażer korzysta z kabiny nieprzeznaczonej do przewozu zwierząt, recepcja ma obowiązek obciążenia pasażera kosztami dezynfekcji kajuty. Jeśli pasażer nie zarezerwuje wcześniej specjalnej kabiny do przewozu zwierząt, a taka będzie niedostępna, odmawia się przewozu.

Planując podróż należy sprawdzić jakie wymogi dotyczące przewozu zwierząt stawia wybrany przewoźnik i wbrać te, które są dla nas najodpowiedniejsze.


Pies na promie

Aktualne rozkłady rejsów


Przewodniki turystyczne

Rezerwacja telefoniczna
Tel.: 570 006 336

Rezerwacja telefoniczna
pn-pt: 8:00-17:00,
so: 9:00-13:00

Rezerwacja biletów promowych / InformacjaTelefon: 570 006 336

Góra