Promy na Bornholm

Bornholm, Dania

Bornholm to zupełnie odmienna część Danii, oferuje mnóstwo atrakcji - począwszy od tych niewielkich po takie, które zapadają na długo w pamięci. Wybierz Bornholm na wakacje lub na krótki urlop. Połączenie promowe z Polski na Bornholm via Ystad cieszy się w sezonie letnim sporym zainteresowaniem podróżnych. Promy na Bornholm zabierają na pokład osoby piesze, rowery oraz samochody osobowe, kampery i przyczepy kempingowe. Dodatkowo dostępne jest połączenie z Niemiec, z portu w Sassnitz. A także sezonowe rejsy wycieczkowe z Kołobrzegu do Nexø - na ten statek nie można wjechać samochodem, przejazd jedynie dla osób z rowerami lub z motocyklem.


DE > DK

Prom Sassnitz - Ronne

Promy na Bornholm z Sassnitz, sprawdź nasze ceny.

Osoba dorosła
bez roweru
od DOBRA
CENA
ZAMÓW
Samochód osobowy z max. 5 osobami
(samochód osobowy, minibus) do 1,95 m wys., do 6 m dł.
od DOBRA
CENA
ZAMÓW

Dostępne również inne bilety na tej trasie.PL > DK

Prom Świnoujście - Ronne via Ystad

Promy na Bornholm w naszych najniższych cenach, sprawdź dostępne oferty.

Osoba dorosła
bez roweru
wycena:
Na telefon
ZAMÓW
Samochód osobowy z kierowcą
samochód osobowy, minibus, mobile home do 2 m wys. i do 6 m dł.
(bez możliwości dodania przyczepy)
wycena:
Na telefon
ZAMÓW

Dostępne również inne bilety na tej trasie.PL > DK

Prom Kołobrzeg - Nexo

Promy na Bornholm w naszych najniższych cenach, sprawdź dostępne oferty.

Osoba dorosła
bez roweru
160.00 PLN ZAMÓW
Rower
lub przyczepka rowerowa
25.00 PLN ZAMÓW

Dostępne również inne bilety na tej trasie.


Trasy promowe na Bornholm

Całoroczne rejsy na Bornholm są możliwe tylko jako opcja rejsu łączonego czyli ze Świnoujścia do Ystad i dalej katamaranem z Ystad do Rønne, trasy te obsługuje Unity Line oraz Polferries, a katamaran należy do duńskiego przewoźnika.

Duński przewoźnik kursuje na trasie z Sassnitz do Rønne jedynie w sezonie letnim. Połączenie jest chętnie wybierane przez polskich, duńskich i niemieckich turystów nie tylko ze względu na krótki czas rejsu (3,5h) ale również ze względu na dogodne terminy rejsów oraz wygodne promy.

Na Bornholm można dostać się również ze Szwecji - czyli z Ystad do Rønne lub z Danii - czyli z Koge do Rønne, te trasy są całoroczne. Wszystkie te połączenia obsługiwane są przez duże, stabilne jednostki które wypływają w morze nawet przy gorszych warunkach pogodowych.

W sezonie od kwietnia do października kursuje katamaran wycieczkowy z Kołobrzegu do Nexø, jest to mała jednostka, która nie zabiera na pokład samochodów i w razie niesprzyjających warunków nie wypływa w rejs. Przewoźnik oferuje 1-dniowe rejsy połączone z wycieczką autokarową wokół wyspy.

Wszystkie połączenia promowe na Bornholm dostępne są w naszym systemie rezerwacji.
Złóż zamówienie i kup bilet lub zapytaj o ofertę na wyjazd grupowy.


Co warto zobaczyć na Bornholmie

Bornholm nie bez powodu nazywany jest Skandynawią,w pigułce, na tej niewielkiej wyspie znajdziemy wszystko to z czego kraje Północy są znane: zamiłowanie do przyrody, ścieżki rowerowe prowadzące do niemal każdego zakątka wyspy, ciekawą zabudowę i charakterystyczną kuchnię opartą na prostych i łatwo dostępnych składnikach.

  • Hammershus: największy w Skandynawii kompleks ruin zamku średniowiecznego. Miejsce to ma burzliwą i ciekawą historię, którą poznać można zwiedzając muzeum Hammersus mieści się ono w pobliżu ruin. Warto wybrać się w rejs z pobliskiego portu by podziwiać formacje skalne u stóp zamku
  • NaturBornholm multimedialne centrum przyrodnicze, w którym poznajemy geologiczną historię regionu, dowiadujemy się o dinozaurach które zamieszkiwały okolice oraz możemy zobaczyć połączenie dwóch płyt tektonicznych na styku których znajduje się Bornholm
  • Rotundy: na tej małej wyspie znajdziemy cztery kościoły-rotundy, początkowo służyły one jako budowle obRønne i jako spichlerze. Prawdopodobnie ich ułożenie na mapie ma związek ze skarbem Templariuszy który został ukryty na Bornholmie, to oczywiście tylko legenda ale każda legenda ma w sobie ziarnko prawdy
  • Wędzarnie to nieodłączny element krajobrazu wyspy, począwszy od wielkich budynków które goszczą turystów, po małe, przydomowe wędzarnie. Największym przysmakiem jest wędzony śledź podawany z żółtkiem jajka i świeżym szczypiorkiem. Niektóre wędzarnie mają w ofercie większy wybór ryb i owoców morza - na pewno warto skosztować wędzonych krewetek z sałatką ziemniaczaną

Po całodniowym zwiedzaniu i kulinarnych przyjemnościach czas na mały wypoczynek i plażowanie. Zapraszają najpiękniejsze plaże, znajdziemy je w południowej części wyspy - od Balki po Dueodde. Biały, drobniutki piasek zachęca do chwili relaksu. Plaże są szerokie, bez problemu można korzystać z wydm, a dodatkową atrakcją w Dueodde jest latarnia morska, na szczyt której można wejść by podziwiać krajobrazy.

Rozkład połączeń promowych dla promów pływających na Bornholm

Szukasz biletu promowego, optymalnego przejazdu na wyspę? Skontaktuj się z nami w celu dobrania odpowiedniej oferty.

Sassnitz - Rønne

Rozkład Do 3 połączeń na tydzień 3 godz. 20 min. ZAMÓW BornholmsLinjen

Świnoujście - Rønne via Ystad

Rozkład Do 14 połączeń na tydzień 6 godz. 30 min. ZAMÓW SWRO

Kołobrzeg - Nexø

Rozkład Dzisiaj 0 Dzisiaj 0 ZAMÓW KŻP
Prom na Bornholm

Wybierz bezpieczne rezerwacje biletów promowych na Bornholm. Gwarancja ceny przewoźnika, terminu oraz miejsca na promie przy potwierdzonej rezerwacji dla rejsów pasażerskich.

Telefon

Rezerwacja telefoniczna

pn-pt: 8:00-17:00, so: 9:00-13:00

tel. 65 526 20 88


Wypełnij formularz rezerwacji i przejdź dalej aby dokonać rezerwacji biletu promowego lub poznać ceny dla wybranego rejsu.

Rezerwacja telefoniczna
Tel.: 65 526 20 88

Rezerwacja telefoniczna
pn-pt: 8:00-17:00, so: 9:00-13:00

© 2022 Retravel.pl   |   Bilety promowe w Polsce i Europie   |   Mapa serwisu   |   Nota prawna   |   Cookies

Rezerwacja biletów promowych / Informacja    tel.: 65 526 20 88