Promy na Bornholm

Bornholm, Dania

Bornholm to zupełnie odmienna część Danii, oferuje mnóstwo atrakcji - począwszy od tych niewielkich po takie, które zapadają na długo w pamięci. Wybierz Bornholm na wakacje lub na krótki urlop. Połączenie promowe z Polski na Bornholm via Ystad cieszy się w sezonie letnim sporym zainteresowaniem podróżnych. Promy na Bornholm zabierają na pokład osoby piesze, rowery oraz samochody osobowe, kampery i przyczepy kempingowe. Dodatkowo dostępne jest połączenie z Niemiec, z portu w Sassnitz. A także całoroczne połączenia promowe z Ystad (Szwecja). Promy na wszystkich trasach zabierają na pokład samochody, motocykle oraz osoby piesze z rowerami.

DE > DK

Prom Sassnitz - Ronne

Promy na Bornholm z Sassnitz, sprawdź nasze ceny.

Osoba dorosła
bez roweru
wycena:
Na telefon
ZAMÓW
Samochód osobowy z max. 5 osobami
(samochód osobowy, minibus) do 1,95 m wys., do 6 m dł.
wycena:
Na telefon
ZAMÓW

Dostępne również inne bilety na tej trasie.SE > DK

Prom Ystad - Ronne

Promy na Bornholm z Ystad (Szwecja), sprawdź ceny.

Osoba dorosła
bez roweru
wycena:
Na telefon
ZAMÓW
Samochód osobowy z max. 5 osobami
(samochód osobowy, minibus) do 1,95 m wys., do 6 m dł.
wycena:
Na telefon
ZAMÓW

Dostępne również inne bilety na tej trasie.PL > DK

Prom Świnoujście - Ronne via Ystad

Promy na Bornholm w naszych najniższych cenach, sprawdź dostępne oferty.

Osoba dorosła
bez roweru
wycena:
Na telefon
ZAMÓW
Samochód osobowy z kierowcą
samochód osobowy, minibus, mobile home do 2 m wys. i do 6 m dł.
(bez możliwości dodania przyczepy)
wycena:
Na telefon
ZAMÓW

Dostępne również inne bilety na tej trasie.PL > DK

Prom Kołobrzeg - Nexo

Promy na Bornholm w naszych najniższych cenach, sprawdź dostępne oferty.

Osoba dorosła
bez roweru
- ZAMÓW
Rower
lub przyczepka rowerowa
- ZAMÓW

Dostępne również inne bilety na tej trasie.

Trasy promowe na Bornholm

Całoroczne rejsy na Bornholm są możliwe tylko jako opcja rejsu łączonego czyli ze Świnoujścia do Ystad i dalej katamaranem z Ystad do Rønne, trasy te obsługuje Unity Line oraz Polferries, a katamaran należy do duńskiego przewoźnika.

Duński przewoźnik kursuje na trasie z Sassnitz do Rønne jedynie w sezonie letnim. Połączenie jest chętnie wybierane przez polskich, duńskich i niemieckich turystów nie tylko ze względu na krótki czas rejsu (3,5h) ale również ze względu na dogodne terminy rejsów oraz wygodne promy.

Na Bornholm można dostać się również ze Szwecji - czyli z Ystad do Rønne lub z Danii - czyli z Koge do Rønne, te trasy są całoroczne. Wszystkie te połączenia obsługiwane są przez duże, stabilne jednostki które wypływają w morze nawet przy gorszych warunkach pogodowych.

Wszystkie połączenia promowe na Bornholm dostępne są w naszym systemie rezerwacji.
Złóż zamówienie i kup bilet lub zapytaj o ofertę na wyjazd grupowy.


Co warto zobaczyć na Bornholmie

Bornholm nie bez powodu nazywany jest Skandynawią,w pigułce, na tej niewielkiej wyspie znajdziemy wszystko to z czego kraje Północy są znane: zamiłowanie do przyrody, ścieżki rowerowe prowadzące do niemal każdego zakątka wyspy, ciekawą zabudowę i charakterystyczną kuchnię opartą na prostych i łatwo dostępnych składnikach.

  • Hammershus: największy w Skandynawii kompleks ruin zamku średniowiecznego. Miejsce to ma burzliwą i ciekawą historię, którą poznać można zwiedzając muzeum Hammersus mieści się ono w pobliżu ruin. Warto wybrać się w rejs z pobliskiego portu by podziwiać formacje skalne u stóp zamku
  • NaturBornholm multimedialne centrum przyrodnicze, w którym poznajemy geologiczną historię regionu, dowiadujemy się o dinozaurach które zamieszkiwały okolice oraz możemy zobaczyć połączenie dwóch płyt tektonicznych na styku których znajduje się Bornholm
  • Rotundy: na tej małej wyspie znajdziemy cztery kościoły-rotundy, początkowo służyły one jako budowle obRønne i jako spichlerze. Prawdopodobnie ich ułożenie na mapie ma związek ze skarbem Templariuszy który został ukryty na Bornholmie, to oczywiście tylko legenda ale każda legenda ma w sobie ziarnko prawdy
  • Wędzarnie to nieodłączny element krajobrazu wyspy, począwszy od wielkich budynków które goszczą turystów, po małe, przydomowe wędzarnie. Największym przysmakiem jest wędzony śledź podawany z żółtkiem jajka i świeżym szczypiorkiem. Niektóre wędzarnie mają w ofercie większy wybór ryb i owoców morza - na pewno warto skosztować wędzonych krewetek z sałatką ziemniaczaną

Po całodniowym zwiedzaniu i kulinarnych przyjemnościach czas na mały wypoczynek i plażowanie. Zapraszają najpiękniejsze plaże, znajdziemy je w południowej części wyspy - od Balki po Dueodde. Biały, drobniutki piasek zachęca do chwili relaksu. Plaże są szerokie, bez problemu można korzystać z wydm, a dodatkową atrakcją w Dueodde jest latarnia morska, na szczyt której można wejść by podziwiać krajobrazy.

Rozkład połączeń promowych dla promów pływających na Bornholm

Szukasz biletu promowego, optymalnego przejazdu na wyspę? Skontaktuj się z nami w celu dobrania odpowiedniej oferty.

Sassnitz - Rønne

Rozkład Do 7 połączeń na tydzień 4 godz. 0 min. ZAMÓW BornholmsLinjen

Ystad - Rønne

Rozkład Do 28 połączeń na tydzień 1 godz. 20 min. ZAMÓW BornholmsLinjen

Świnoujście - Rønne via Ystad

Rozkład Do 14 połączeń na tydzień 6 godz. 30 min. ZAMÓW SWRO
Prom na Bornholm

Wybierz bezpieczne rezerwacje biletów promowych na Bornholm. Gwarancja ceny przewoźnika, terminu oraz miejsca na promie przy potwierdzonej rezerwacji dla rejsów pasażerskich.

Telefon

Rezerwacja telefoniczna

pn-pt: 8:00-17:00, so: 9:00-13:00

tel. 570 006 336


Wypełnij formularz rezerwacji i przejdź dalej aby dokonać rezerwacji biletu promowego lub poznać ceny dla wybranego rejsu.

Rezerwacja telefoniczna
Tel.: 570 006 336

Rezerwacja telefoniczna
pn-pt: 8:00-17:00,
so: 9:00-13:00

Rezerwacja biletów promowych / InformacjaTelefon: 570 006 336

Góra