Rejs promem na Islandię

Więcej o połączeniu promowym Dania-Islandia.

Kilka powodów by odwiedzić Islandię. Chociaż czy one są potrzebne by zachęcić do rejsu promem i odwiedzenia tego miejsca? Pewnie nie, bo od kilku lat Islandia to jeden z najpopularniejszych kierunków urlopowych. Na pewno niewiele miejsc na Ziemi może poszczycić się takimi krajobrazami jak Islandia... to tu można zobaczyć lodowce, gorące gejzery, skorzystać z kąpieli termalnych, poczuć "oddech Ziemi "czyli poznać tereny geotermalne wyrzucające na powierzchnie gorące błoto, to miejsce charakteryzujące się silnym zapachem o niemiłych skojarzeniach, ale za moment zachwycą nas ryczące wodospady, dymiące wulkany, krajobraz księżycowy czy wreszcie wrzucone w to wszystko malownicze wioski.

Prom Islandia


Na wyspę kursuje prom z Danii (Hirsthals) do Seyðisfjörður na Islandii.

Smyril Line, czyli przewoźnik promowy obsługujący tą trasę powstał w 1982 roku, firmę założyło trzech oficerów: Óli Hammer, Jógvan í Dávastovu i Andrias Joensen, zakupili oni prom od szwedzkiego przewoźnika, odnowili go i nazwali M/S Norrona, w pierwszy kurs wyruszył on w 1983 roku.

Od tamtego czasu prom obsługiwał pasażerów z całego świata głodnych wrażeń i chcących nacieszyć oczy niesamowitymi widokami. Po 20 latach eksploatacji prom wymieniono na nowy, chociaż nazwa pozostała nadal ta sama M/S Norrona wszedł na służbę w 2003 roku i może na pokład zabrać prawie 1500 pasażerów i 800 samochodów. W 2012 roku Smyrlil Line znalazł się na liście wśród trzech największych na świecie firm zajmujących się transportem pasażerskim, a w 2014 roku prom Norrona uznano statkiem roku przez Urząd Morski Wysp Owczych - i to właśnie w tym miejscu firma ma swoją siedzibę. Tak z wizji trzech mężczyzn stworzono bramę do odwiedzenia promem Islandii, północnej krainy gejzerów, lodowców i fantastycznych krajobrazów.

Rejs Islandia


M/S Norrona kursuje przez cały rok, dodatkową atrakcją rejsu jest przystanek na Wyspach Owczych i to w zależności od terminu rejsu, jest to przystanek krótki bo tylko kilka godzin lub dłuższy bo 4-dniowy co daje dodatkowe możliwości, ponieważ w czasie rejsu obowiązkowo należy wykupić miejsce kabinowe, a więc odchodzi problem noclegu i można do woli zwiedzać ten cudowny zakątek. Prom jest przystosowany do długich podróży i można zakupić miejsce kabinowe o różnym standardzie: od dzielonego miejsca w kuszecie, miejsca w kabinie damskiej lub męskiej, aż po kabiny 2-osobowe i luksusowe apartamenty. Na promie są także kabiny przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Pewnym problemem jej przewóz zwierząt, ale nie ze względu na brak miejsc na promie, ale przez dość mocno wyśrubowane warunki kwarantanny obowiązujące na Islandii. Ceny biletów są dość wysokie, jednak można je zakupić wcześniej i skorzystać z elastycznego cennika i ofert specjalnych.

Islandia


Zachęcamy do odwiedzenia Islandii oraz Wysp Owczych, rezerwacji biletów promowych można dokonać telefonicznie lub poprzez formularz rezerwacyjny na naszej stronie internetowej.


Zapraszamy do kontaktu i na pokład.

Prmy na Islandię i Wyspy Owcze

Rozkłady rejsów:


Przewodniki turystyczne

Rezerwacja telefoniczna
Tel.: 570 006 336

Rezerwacja telefoniczna
pn-pt: 8:00-17:00,
so: 9:00-13:00

Rezerwacja biletów promowych / InformacjaTelefon: 570 006 336

Góra